Informacje dla Pacjenta

Dysponujemy Punktem do pobierania badań analitycznych.

Na pobranie krwi pacjenci proszeni są o zgłaszanie od poniedziałku do piątku w godz.od około 8.00 do około 9.15 (z powodu epidemii badania są wykonywane tylko na zlecenie lekarza z Poradni Lekarza Rodzinnego Żerniki i dotyczą pilnych przypadków.)

Na miejscy wykonujemy EKG, USG (brzucha, szyi z oceną tarczycy, piersi, prostaty, stawów, mięśni, doppler naczyń,punkcje i blokady dostawowe pod kontrolą usg, biopsje cienkoigłowe), tympanometria, USG zatok, badania kandydatów na kierowców i kierowców, badania do pracy ( bez szkodliwości), badania sanepidowskie.

Zdjęcia rentgenowskie wykonywane są w Przychodni Akademickiej przy ul. Łużyckiej 5 w Gliwicach.

W stanach zagrożenia życia pacjenci proszeni są o wzywanie (nieodpłatnie) Pogotowia Ratunkowego. Opiekę medyczną stacjonarną oraz wyjazdową w dni wolne od pracy i w nocy sprawuje Przychodnia przy ulicy Zygmunta Starego 19 oraz Szpital przy ulicy Kościuszki numer 1 w Gliwicach.

W związku ze zmianą przepisów NFZ uprzejmie informujemy, że w ramach Opieki Całodobowej w dni wolne od pracy oraz w dni powszednie w godz. 18 - 8 Pacjenci z naszej przychodni mogą po pomoc medyczną zgłaszać się do każdej przychodni , która pełni funkcję opieki całodobowej.

Zgodnie z nowymi przepisami NFZ nie ma tzw. rejonizacji i Pacjent udaje się do Punktu Opieki Całodobowej, który sam wybierze.

Jednakże przyjęte jest, zgodnie z przepisami NFZ, że nasza przychodnia podlega pod punkt całodobowej opieki (Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna w Gliwicach) dostępna jest przy ulicy Zygmunta Starego 19 (dawny dom dziecka) oraz w Szpitalu Wielospecjalistycznym przy ulicy Kościuszki 1.